استراتژی

لنگرهای استراتژیک: چگونه مطمئن شوید که شرکت شما در حال رشد است

رشد برای افراد و شرکت ها ضروری است. شرکت ها خواهان رشد و گسترش کسب و کار خود هستند و مردم نیز خواهان رشد و پیشرفت در حرفه خود هستند. اما چگونه می توانید بهترین راه برای رشد به عنوان یک شرکت و به عنوان یک کارمند را تعیین کنید؟ لنگر استراتژیک به این معناست که چگونه شرکت‌ها و کارمندان می‌توانند در مسیر خود باقی بمانند و یکسری نفخ اضافی را تحمل نکنند که ممکن است جالب به نظر برسد اما واقعاً به رشد آنها کمک نمی‌کند. و زمانی که شرکت‌ها و افراد با لنگرهای استراتژیک خود هماهنگ می‌شوند، آن زمان است که رشد واقعی به سرعت اتفاق می‌افتد.

لنگر استراتژیک چیست؟

لنگرهای استراتژیک سه ارزش اصلی شرکت و سازمان شما هستند که به آنها در تصمیم گیری کمک می کند. آنها هنگام تصمیم گیری در مورد استخدام جدید، محصول، شریک، و غیره نقش تساوی را ایفا می کنند. با این حال، شرکت ها تنها کسانی نیستند که لنگرهای استراتژیک دارند، مردم نیز آنها را دارند. برای افراد، لنگرهای استراتژیک زمانی به عنوان تصمیم گیرندگان عمل می کنند که افراد با خود، دیگران یا نیروهای خارجی همسو نیستند. لنگرهای استراتژیک ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل همسویی هستند که افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها را راهنمایی می‌کنند تا بتوان به افق ها و اهداف دست یافت.

فروشگاه موج کوه

چرا لنگر استراتژیک مهم است؟

لنگرهای استراتژیک به عنوان یک قطب نما و ابزار تصمیم گیری برای شرکت ها و افراد عمل می کنند تا در مسیر رشد و تکامل خود باقی بمانند. هنگامی که لنگرهای استراتژیک یک شرکت با لنگرهای کارمندان آنها (که ارزش های اصلی نیز نامیده می شود) همسو می شوند، رشد و شکوفایی متقابل ممکن است به دنبال داشته باشد.

اگر لنگرهای استراتژیک خارج از تراز باشند چه؟

هنگامی که لنگرهای استراتژیک بین افراد و شرکت آنها هماهنگ نیست، ممکن است شاهد رکود، عدم بهره وری و کاهش رشد باشید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

دکتر مهدی جباریان

دکتر مهدی جباریان دکتری مدیریت استراتژیک دانشگاه تهران کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشاور و مدرس حوزه استراتژی و مدیریت mahdi.jabarian@ut.ac.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن