بازاریابی

بهترین تبلیغات موثر در کلینیک های زیبایی

در عصر امروز با وجود شبکه های اجتماعی راه های تبلیغات گسترش یافته اما نکته مهم در امر تبلیغات انتخاب گزینه مناسب با توجه به نوع کسب و کار و بیزینس شماست. این موضوع اولین و مهم ترین  کار شما در شروع بیزنس خودتان خواهد بود. فراموش نکنید برخلاف باور عمومی سرمایه مهم ترین گزینه شروع کسب .و کار و گسترش و رشد آن نیست. نیست. شروع کسب و کار و رشد نیازمند مجموعه عواملی است که قطعاً تبلیغات رکن مهمی از این فهرست خواهد بود. تهیه فهرست از استراتژی های بازاریابی می تواند به شما در این کار کمک کند. در ادامه چند شیوه تبلیغات موثر ویژه کلینیک های زیبایی را بررسی خواهیم کرد.

کلینیک خود را در اپ های جستجو مشخص کنید.

این یک تبلیغات ساده و رایگان است. هرچقدر نحوه دسترسی به کلینیک شما آسان تر باشد ادر جذب مشتریان شما موثر خواهد بود. علاوه بر این یک تبلیغات مناسب برای اشخاص ساکن در منطقه نزدیک کلینیک شما خواهد بود که با هر بار ورود به اپ جستجو هر گونه آدرسی موقعیت  کلینیک شما را مشاهده خواهند کرد. این شروع کار بازاریابی و البته یک شروع زیبا خواهد بود.

فروشگاه موج کوه

برندسازی کنید.

نشان دهید شما چه کسی هستید. طراحی لوگو و برند خود را به طرز محسوسی خاص و ویژه انجام دهید. برای اطمینان از انحصار برند و لوگوی خود آن را ثبت کنید. از رنگ و طرح ویژه برای لوگو استفاده کنید. به یاد داشته باشید این هویت محصول و خدمات شما برای سالیان طولانی خواهد بود معمولا انتخاب هر برند داستان ویژه دارد، داستان خود را پیدا کنید و برندتان را مبتنی بر آن بسازید.

با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

حفظ ارتباط با مشتریان از طرق مختلفی است. دادن اس ام اس یه راه خوب است نرخ باز شدن و دیدن اس ام اس در میان سایر گزینه های تبلیغات  بالا است. اما توجه کنید نباید زیاد استفاده کنید، بهتر است از اس ام اس برای مناسبت های اندک و یا یادآوری جلسات حضور مشتری استفاده کنید. برای مثال یادآوری جلسه لیزرموهای زائد مشتری می تواند گزینه خوبی باشد.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

اهمیت داشتن یک پیج و وب سایت و یا حضور در سایر شبکه های اجتماعی پر بازدید بیش از حد تصور شما است. شما با هر بار دیده شدن شانس اضافه کردن یک مشتری جدید در کسری از ثانیه را خواهید  داشت. این یک تبلیغات بسیار ارزان و پر بازدید است. اگر از نحوه کار با این شبکه های اجتماعی آگاه نیستید از افراد متخخص کمک بگیرید. پیشنهاد می شود از ادمین های غیرحضوری استفاده نکنید. نحوه انتخاب تبلیغات کارآمدتر منوط به دادن اطلاعت کافی از نوع محصول یا خدمات شما، فضای کار، فعالیت تیم شما ست پس بهتر است ادمین شما در کلینیک شما حاضر باشد.

مشتریان فعلی را حفظ کنید

با تمام قوا مشتریان فعالی خود را نگه دارید. هزینه جذب مشتری جدید ۲۰% بیشتر است.برنامه ویژه برای مشتریان فعلی داشته باشید. ارتباط خود را با آن ها قطع نکنید. اگر مشتریان سابق شما را به کسی معرفی می کنند حتماً به آن ها تخفیفات و خدمات وِیژه ارائه دهید. بایگانی مشتری های خود را رصد کنید تا از شیوه های معرفی مشتریان خود آگاه شوید.

از رویدادهای فصلی در افزایش فروش استفاده کنید.

رویداد های فصلی و مناسبتی را از دست ندهید. روز مادر، شب یلدا، آغاز سال و … زمان مناسبی برای جذب مشتری خواهد بود. تبلیغات خاص را از قبل از مناسبت ها شروع کنید. تخفیفات ویژه به مشتریان دهید و البته برای مشتریانی که در این دوره برای اولین بار از محصول یا خدمات شما استفاده می کنند برنامه افزایش وفاداری داشته باشید.

حس خوب ایجاد کنید، هدیه ساده دهید.

دادن هدیه کوچک می تواند لبخند به صورت مشتری شما بیاورد. نیاز نیست هزینه تبلیغات سنگینی برای خرید هدیه در نظر بگیرید. سعی کنید هدیه مناسب با فضای کسب و کار خود داشته باشد. برای مثال در حوزه زیبایی می توانید از کرم های کوچک، شوینده های کم هزینه و یا برگه های تخفیف از خدمات  استفاده کنید. شک نکنید شما با یک این کار در یاد مشتری می مانید.

در پایان باید گفت که شناخت مشتری و حفظ ارتباط با وی اهمیت ویژه ای برای موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. همچنین به عنوان پیشنهاد می توانید انواع تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را از تک طب به آدرس https://techteb.com/ با بهترین قیمت و خدمات خریداری نمایید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

دکتر مهدی جباریان

دکتر مهدی جباریان دکتری مدیریت استراتژیک دانشگاه تهران کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشاور و مدرس حوزه استراتژی و مدیریت mahdi.jabarian@ut.ac.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن