مدیریت

5 نکته در مدیریت باشگاه ورزشی

مدیریت خوب در همه امور راه شما به سوی موفقیت هموار می کند و مدیریت باشگاه ورزشی هم همین قاعده را دارد. یک مدیر خوب می داند که چه کاری بهترین است و چه روشی برای انجام دادن کارها، کارآمدترین می باشد. در این مقاله به کلیدی ترین موارد در مدیریت باشگاه ورزشی خواهیم پرداخت.

برنامه بازاریابی داشته باشید.

شما برای هر کاری که به نوعی با تجارت در ارتباط است نیاز به برنامه ریزی بازاریابی دارید. مدیریت باشگاه ورزشی نیز باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد. برای این کار باید ابتدا اصول اولیه بازاریابی را بدانید. همچنین توجه کنید که باشگاه های موفق در سطح جهانی از چه روشهایی برای بازاریابی خود استفاده می کنند. استفاده از الگوهای موفق به شما کمک می کند تا مسیر خود را مشخص نمایید.

فروشگاه موج کوه

از دیگر سو باید نسبت به ثبت فعالیت های بازاریابی خود همت کنید. به طور نمونه اگر از یک روش تبلیغاتی استفاده می کنید، تاثیر آنرا در کسب و کار خود مشخص کنید. در این مسیر باید به سوالات زیر پاسخ بدهید.

هزینه تبلیغات چقدر بوده است؟

تاثیر این تبلیغات در افزایش درآمدها چه بود؟

آیا ادامه این روش تبلیغاتی موثر است یا خیر؟

پاسخ دادن به سوالاتی از این دست به شما کمک می کند تا بهترین و موثرترین روشهای تبلیغاتی در باشگاه خود را مشخص نموده و روشهای غیره مفید را کنار بگذارید.

به کارگیری منابع انسانی درست

هیچ انسانی بد نیست. هیچ انسانی بی فایده نیست. مساله اصلی این است که هر کسی در جای خود قرار گیرد. در به کارگیری منابع انسانی و استخدام افراد در یک باشگاه ورزشی باید به نفرات خود دقت کنید. مربیان، دفتردار و سایر پرسنل باشگاه در مدیریت باشگاه ورزشی اهمیت ویژه ای دارند. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید افراد را تغییر دهید اما می توانید مناسب ترین افراد را پیدا کنید. وظیفه اصلی شما به عنوان یک مدیر پیدا کردن مناسب ترین هاست.

مربیان یک باشگاه ورزشی باید روابط عمومی قوی داشته باشند. این یک کار خدماتی است و ارتباط با افراد به شکل درست اهمیت ویژه ای دارد. همچنین یک مربی باید تجربه و سابقه مناسبی در زمینه تخصصی خود یعنی ورزش مورد نظر داشته باشد. هیچ چیزی نمی تواند جای تخصص صحیح را بگیرد. عشق ورزیدن و دوست داشتن ورزش نیز اهمیت ویژه ای دارد. این باعث می شود فرد در طول ساعات حضور در محل کار بهترین عملکرد خود را ارایه دهد.

دفترداران و پرسنل باشگاه نیز اهمیت ویژه ای دارند. اینها خط مقدم ارتباط شما با مراجعان و ورزشکاران هستند. یک دفتردار خوب باید توانایی راهنمایی مناسب مراجعه کننده را داشته باشد و با سایرین صمیمی برخورد کند. البته برخورد صمیمی نباید به شکل کاری روابط لطمه وارد کند.

حضور در اینترنت

امروزه بسیاری از مردم برای پیدا کردن ملزومات خود به اینترنت وابسته هستند. داشتن یک وب سایت خوب، حضور در شبکه های اجتماعی و ارتباط دایمی با مخاطبان را مدنظر قرار دهید. شما باید در وب سایت خود اطلاعات کافی برای یک مخاطب را داشته باشید.

اطلاعاتی از قبیل امکانات باشگاه، راههای تماس، آدرس دقیق و سایر موارد چیزهایی هستند که حتما باید در وب سایت شما وجود داشته باشد. از طرف دیگر این وب سایت یا صفحات اجتماعی شما باید به شکل مستمر و منظم به روز رسانی شود. این به شما کمک می کند که همیشه در معرض دید قرار گیرید.

توجه به جو باشگاه

باشگاه یعنی جایی برای بودن. مردم باید از حضور در باشگاه شما احساسی خوبی داشته باشند. همین هست که باعث می شود افراد به ورزش ترغیب شوند و همچنین میزان ترک تمرین هم کاهش یابد.

استفاده از نور، رنگهای زنده و سایر موارد به شما کمک می کنند تا در مدیریت باشگاه ورزشی خود جو را بهبود دهید.

ارزیابی دایم

همیشه مسیر فعالیت خود را ارزیابی کنید. ببینید که چه چیزی بهتر کار می کند. به انتقادات بیشتر از تشویق ها گوش دهید، چرا که انتقاد چراغ راه آینده است. و البته همه چیز را ثبت کنید تا در طول زمان متوجه روند کاری خود بشوید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

دکتر مهدی جباریان

دکتر مهدی جباریان دکتری مدیریت استراتژیک دانشگاه تهران کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشاور و مدرس حوزه استراتژی و مدیریت mahdi.jabarian@ut.ac.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن