بازاریابیبدون دسته بندیکسب و کارمدیریت

آشنایی با شرکت پتزل

شرکت پتزل تولیدکننده تجهیزات کوهنوردی، غارنوردی، کار در ارتفاع و چراغ پیشانی است که در کرولز فرانسه و نزدیکی گرنوبل مستقر می باشد. این شرکت توسط یک غارنورد به نام فرناند پتزل در اواسط دهه ۱۹۷۰ ایجاد شد. سه تخصص این شرکت عبارتند از:

  • ورزشهای عمودی: تجهیزات کوهنوردی، سنگنوردی، غارنوردی و غیره.
  • کار در ارتفاع و نجات: راه کارهایی برای پیشرفت و ایمنی در محل های کار با دسترسی دشوار و نجات فنی.
  • چراغ پیشانی.

تاریخچه پتزل

فرناند پتزل متولد ۱۹۱۲، غارنوردی را در اواخر دهه ۱۹۲۰ و اوایل دهه ۱۹۳۰ آغازکرد. در سال ۱۹۳۶، پتزل با پیر کاوالیر آشنا شد. آنها کار خود را برای بهبود فناوری ورزش آغاز کردند.

فروشگاه موج کوه

در سال ۱۹۴۳، کاوالیر اولین طناب نایلونی برای جایگزینی نردبانهای غارنوردی طراحی و آزمایش کرد. این فناوری پایه و ساسا تقریبا تمام روشهای عمودی آینده را فراهم نمود. نوآموری کاوالیر منجر به فرود هزارمتری در یک غار در سال ۱۹۵۰ توسط پتزل شد.

در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل ۱۹۷۰، این شرکت آزمایش بیشتری روی فناوری ایمنی عمودی آغاز کرد و در سال ۱۹۶۸ اولین ابزار صعود روی طناب را تولید نمود که سپس به عنوان محصولات فرناند پتزل به بازار عرضه شد. پنج سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۳ وی نخستین چراغ پیشانی تولیدی خود را عرضه کرد.

در سال ۱۹۷۵ بود که شرکت با تاسیس اولین دفتر در فرانسه ایجاد گردید. “این آغاز تولید پتزل بود” کارگاه اولیه تقریبا ۶۷۰ متر مربع بود و در نزدیکی گرنوبل قرار داشت.

دو سال پس از ایجاد پایگاه، پتزل اولین هارنس خود را در سال ۱۹۷۷ به بازار عرضه کرد. در اوایل دهه ۱۹۸۰این شرکت شروع به توسعه محصولات خود از غارنوردی به ورزشهای عمودی مانند سنگنوردی و کوهنوردی و همچنین نجات کرد. اولین چراغ پیشانی این شرکت به نام زوم در سال ۱۹۸۱ تولید شد. بعدا در سال ۱۹۸۶، پتزل اولین بخش تحقیق و توسعه و برج آزمایش خود را توسعه داد.

پتزل

در سال ۱۹۹۰، اولین محصولات پتزل برای کار در ارتفاع تولید شد وبخش ایمنی توسعه پیدا کرد. اولین ابزار حمایت با ترمز کمکی این شرکت به نام گری گری یک سال بعد در امریکا تولید شد. گری گری هنوز هم تولید می شود. ابزار تی بلاک در سال ۱۹۹۸ توسعه یافت. در ۱۹۹۸ این شرکت مرکز توزیع امریکای شمالی خود را از جورجیا به یوتاه منتقل کرد. مرکز کلیرفیلد در یوتاه اولین دفتر این شرکت در خارج از فرانسه بود. در آن زمان شرکت به ۲۸ شرکت خصوصی برای توزیع در خارج از امریکای شمالی وابستگی داشت.

خریداری شارلت موزر

پتزل در سال ۲۰۰۰ برند شارلوت را که تولیدکننده تبریخ و کرامپون بود خریداری کرد. بعدا در سال ۲۰۰۲ کوارک ارگو طراحی شد تا به عنوان اولین تبریخ بدون حمایل و زاویه دار به بازار عرضه شود. در سال ۲۰۰۶، این شرکت مدیرکل جدید پاسکال بونینو را معرفی کرد و بنیاد پتزل نیز توسعه یافت.

بنیاد پتزل

هدف این بنیاد این است که فعالیت های بیرونی کم تاثیر و همچنین افزایش آگاهی اجتماعی و زیست محیطی برای ورزشهای فضای باز مانند کوهنوردی را افزایش دهد. این امر از طریق تایید پروژه های حفاظت از محیط زیست، تحقیق در پیشگیری از خطرات و آموزش عمومی کار در ارتفاع و فعالیتهای تفریحی در ارتفاع انجام میشود.

فرناند پتزل در سال ۲۰۰۳ درگذشت. پسر وی، پل رییس و بنیانگذار شرکت است.

مطالب مرتبط

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها

دکتر مهدی جباریان

دکتر مهدی جباریان دکتری مدیریت استراتژیک دانشگاه تهران کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشاور و مدرس حوزه استراتژی و مدیریت mahdi.jabarian@ut.ac.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن